Секс пози

Само за да докажат дека навистина не постојат ограничувања кога станува збор за секс, овде се најразлични позиции составени заедно за ваша забава. Ако сакате забава и ги испробате, толку подобро! Некои од нив се прилично основни, некои од нив имаат потреба од вештини на акробат да се изведат. Пробајте ги, ако сте спремни и еластични или сте во во потрага по ново искуство!

Лулка - коњ

Оваа поза бара  сила во нозете и бутовите. Човекот зазема позиција сквотирање, веројатно во кревет или цврста површина како на подот, и неговиот партнер, тогаш седи на него. Таа помага да се поддржи нејзината тежина со нозете и нозете, но главната сензација во оваа позиција доаѓа од нејзината способност да се движи наназад и нанапред додека пенисот на нејзиниот партнер е во неа. Тоа е исто така интересно е да се обидете со варијација каде човекот се движи  и назад, додека неговиот партнер останува,но  сепак, се движи со него, само како што тој се движи.

 
Вкрстени мечови

Кога ќе ја преземат оваа позиција за секс, машкиот партнер седи како што е прикажано на сликата,а  горниот дел од телото е поддржано на неговите раце. Тој може да ги задржи нозете директно или свиткувајте ги, во зависност од она што е најсоодветно  и најпријатно. Неговиот партнер седи на него, како што е прикажано.Ова значи дека мажите со многу голема ерекција може да не  уживаат во оваа позиција . Претпоставувајќи дека двојката може да се внесе во оваа позиција, таа може да ги контролира  движењето, ритамот и брзината на навлегување на пенисот, бидејќи таа има можност да го раководи сето тоа. Една голема предност е дека двојката може да ужива гледајќи се еден со друг за време на сексот, иако се разбира, тие навистина не можат да допрат или бакнат.


Прегратка на божицата


Седејќи на работ на столот или креветот, жената овозможува нејзиниот партнер да навлегува додека тој  клекнува. Јасно е,  позицијата зависи од конфорот, па можеби ќе треба да се прилагоди на висината на  жената,пред да бидете во можност да навлезете. Тој, исто така може да  стави некои перници под колената за удобност. Kога ке навлезе  внатре во неа, тој може да ја прифати  цврсто така што таа ке ги обвитка  нозете околу неговиот грб. Со држењето нејзиниот партнер може да продре длабоко во неа, и тој има контрола на брзината и ритамот на сексот.

 
Качувањето по ридот

Ние само ви ја препорачуваме оваа позиција за многу флексибилни или авантуристички љубовници!  Машкиот партнер лежи како што е прикажано, со цврста ерекција. Таа мора да седне полека и нежно така што , таа има контрола на движењето. Тој во основа лежи таму, додека неговата партнерка се движи нагоре и надолу , со користење на нејзините нозе. Човекот добива екстра стимулација со тоа што ги гледа градите на  својата партнерка,а  неговиот пенис се движи во и надвор од вагината на неговата партнерка.


 
 

Пајак

Ова е возбудлива положба - ако грбот овој човек е доволно флексибилен! Исто така помага ако тој има долг пенис, иако ова не е суштинско доколку парот се подигне   со перница, така што нејзината вагина е во права висина за него да може подобро да пенетрира. Најлесен начин да се влезе во оваа позиција е за неа да се движи кон нејзиниот партнер кој седи. Ако тој се наведнува напред и ја држи за нејзините рамена, тој ќе биде во можност да пенетрира во нејзината вагина,иако ова движење е ограничено затоа што нејзината карлица е малку повисоко од неговите нозе.


Стол

Да уживаат во оваа позиција треба да бидат седнати на цврста подлога - кревет,ќе се мрдаат премногу и може да не биде во можност да останат исправени. Мажот седи како што е прикажано, ги држи нозете зад колената, така што тој формира стабилна основа за неговата партнерка да седне на него. Себеси се прави како основа со налик на стол, сместувајки ја неа така да може слободно да се движи,, земајќи го неговиот пенис во вагината, како што таа самата се навалува кон него. Во оваа позиција, или тој или таа може да се движи, но тоа е добра идеја да се одлучи кој  ќесе движи, бидејќи ако двајцатасе обидат да се движат несинхронизирано, работите може да се посложнат и да не може да уживаат потполно.Машкиот партнер во оваа поза има лесен пристап до градите на неговиата партнерка така да за цело време на водењето љубов може да се милуваат и бакнуваат.

 
Фактор X

Кога ќе почнете во седечка позиција која е прикажана погоре, но овој пат на мека површина како кревет, тогаш партнерот ги ги држи зглобовите на жената а таа самата се  навалува надолу кон креветот меѓу неговите нозе. Погледнете внимателно во сликата, па ќе го добиете аголот како треба да се поставите за да биде сексот успешен .Во оваа поза партнерот  може да ја повлече својата партнерка кон него и да ја ниша како во лулка, иако за да го направите тоа тој  мора да биде прилично силен, а таа да му верува во потполност . Тоа е одлична вежба за доверба, и забавно да се игра со тоа.

 
Поседување

Ова е многу еротска и возбудлива позиција која му овозможува на партнерот да навлезе во својата партнерка полека и длабоко. Седнува, со неговата ерекција подготвена да ја прими неговата партнерка, која потоа седнува на него.Можно е малку партнерот да си поигра со неговиот пенис и да ја милува со него вагината на партнерката за да и го надразни повеке клиторисот пред да пенетрира во неа.  Како што таа си игра со него, како таков, тој може да добие повеќе и повеќе возбуда, додека сексуалната тензија е толку голема што тој едноставно сака да ја поседува  целосно.Колку подолго се возбудуваат така милувајки се само со пенисот и вагината,толку повеке е можен и повозбудлив и појак оргазам така што тој ке експлодира во неа!

 
Кочија

 Машкиот партнер е релаксиран со грбот на  наслонот, така што тој може да  формира погодно место за својата  партнерка да седне меѓу колената, кои се подигнати  малку надвор од креветот. Неговите нозе мора се потпрени на нешто, така што тие не смеат да висат  надолу од креветот, кога неговата партнерка седи на него.Целата идеја е во тоа што неговото тело се формира на  каучот за неа да и биде поудобно. Тој може да навлегува подлабоко лесно, и колку повеќе таа ги подига нозете,  тој ќе биде во можност да навлегува подлабоко. Забелешка - позицијата на нејзините нозе и на главата, рацете на двојката, и двајцата имаат јасен  пристап до клиторисот, што го прави возможно дека таа ќе стигне до оргазам за време на сексуалниот однос. Ова е одлична позиција за мажите кои ејакулираат брзо. Тоа ќе му помогне да ја контролира својата возбуденост и забави неговиот напредок кон оргазам.

 
Количка


Еден добро познат став, во кој еден човек може да се најде е повеќе фантазија одошто реалност! Таа  зема значителна сила и вештина за поддршка на партнерот  додека  навлезе, и ако сте способни да извршите сериозен ризик од оштетување на пенисот! Само се препорачува за силни парови со голема доза на издржливост.Откако сте во оваа позиција, можете да се нафрлите силно или нежно, со помош на вашиот партнер, ако таа ги обвива нозете околу вашата половина.

 
Напред наведнати

Ова е е место кое  завзема многу време во умовите на повеќето мажи! Многу мажи се многу возбудени од задницата на жените, па можноста за водење љубов во оваа позиција може да биде крајно возбудлива. Се разбира, секс во стоечка позиција како ова може да се брзи и бесни, може да се додаде на возбудата, а тоа му овозможува на човекот да ги изрази своите најосновни сексуални нагони: оваа позиција може дури и да биде најмоќниот израз на машката сексуалност! Мажите сакаат да продрат во  жената од позади, и да гледа како пенисот се движи во и надвор од нејзиното тело како тие го прават тоа. Од ова исто така им овозможува длабока пенетрација  и овозможува  контрола на движења за време на сексот, не е тешко да се види зошто е толку омилен! За една жена, возбудата може да дојде од тоа што знае дека таа е предизвик нејзиниот партнер да се возбуди до голема мера.Ова може да биде многу возбудлива позиција за спонтан секс,можноста да иако таа има долна облека,тој може да го  подигне здолништето над грбот и да ја земе одзади!

 
Тотемскиот столб

Повторно, положба која е идеална за силнi двојки, или оние каде што жената е малa со раст. Мажот  треба да внимава како ја крева партнерката и ја набива  на неговиот напнат пенис, за таа да се лизга, а неговата ерекција е внатре во неа.Постои и опасност во оваа поза ако партнерот има голем пенис може да е болно и да ја повреди матката на партнерката .Сепак, ако машкиот партнер  е доволно јак за да удобно ја држи неговата партнерка, тоа може да биде возбудлива позиција, бидејќи тоа е толку невообичаено. Способноста на партнерот да навлезе во партнерката е ограничена, но тој може да добие повеке да пенетрира ако неговата партнерка е потпрена со задникот на маса или на некој друг соодветен објект. Алтернативно, тој може да го држи  задникот неговата партнерка како што тој ја движи напред и назад на неговиот пенис.

 
Жена горе во обратна положба

Ова е уште една прекрасна позиција. Тоа е една поза која е омилена фантазијата на многу мажи.Ако сакате да се чуствувате релаксирано при водење љубов, тогаш ова е идеално за вас. Нема предизвик при пенетрација додека жената го  држи пенисот на нејзиниот партнер, и го става во нејзината вагина, а и нема ништо тешко во врска со тоа - Треба да сте само доволно возбудени и да и препуштите на партнерката можност да ја контролира брзината ритамот и темпото на сексот,овозможувајки му на партнерот да ужива .

 
 Глава до глава

Иако многу мажи сакаат т.н. "мисионерска позиција повеќе од било кој друга“,  вреди да се проба и  оваа варијанта, која може да обезбеди цела низа на нови различни чувства. Жената ќе ја превземе поголема контрола на сексот, кога таа е на врвот, и повторно, како и со обратна поза,партнерот  може да се релаксира.

 
Танцување

Повторно, ова не е технички тешка позиција, но тоа е многу пријатно , откако двојката може да се бакнува и гали,може да го допираат со  гради својот партнер, а таа може да се движи онака како што им дава повеќе  задоволство. Како и сите места каде жената има доминантна улога, оваа и овозможува таа да се движи на начин на кој најдобро го стимулира клиторисот и Г точката.


 

Жена одозгора

Според наше мислење, ова е повозбудлива верзија на жената одозгора во обратна положба прикажано погоре, во кои партнерите може да гледаат еден  во друг како што водат љубов, и жената има поголема флексибилност на движење - таа може да се движи напред или назад за да го најде аголот на нејзиното тело, кое има  дава  повеќе задоволство на двајцата.


Во скок

Ова е моќна позиција, во смисла дека машкиот партнер може да навлезе длабоко во неговиот партнер и таа може да ужива во чувството на изложеност која произлегува од отворање нозете и изложување на нејзината вагина и да и да гледа како тој навлегува. По пенетрација, потоа тој може да се потпре напред, така што целото негово тело да  притиска на градите, можеби и да дадат чувство на контрола и притисок што може да ја возбудат.Секако, ако тој може да се постави правилно,неговото тело ќе притисне на нејзиниот клиторис, и  тие може да бидат во можност да уживаат во еден моќен оргазам.


 

 Шкорпија

Една необична позиција која може да понуди нови и можеби малку необични сензации. Жената лежи на грбот, со нозете напред,ако човекот кој пенетрира е во обратна насока. Таа потоа ги става нозете на неговиот грб, и тој може да се задржува на подлактиците.Пенетрирањето не е лесно, па машкиот партнер може да се обиде да прави кружни движења на неговата карлица, или тој може да го држи  неговиот пенис во својата рака и да се движи околу вагината на партнерката и  да ја стимулира партнерката, додека е во нејзината вагина. Уште една возбудлива работа е дека мажот и жената не може да се видат,што додава нова димензија за секс, а таа може да го изненади со неочекувана милување на неговите тестиси, нозете или грбот.

 
Најдлабока од сите

Во тесна поврзаност помеѓу двајца партнери е предуслов за ова неверојатно интимна позиција. Жената е сосема изложена на поглед на нејзиниот партнер, и може да е доста еротска. Нејзината положба е во целосна опуштеност, длабока пенетрација - едноставно див секс со факт! За многу мажи, ништо не е повеќе интересен отколку како длабока пенетрација, за сензации околу главата на пенисот може да биде длабока и еротска привлечност на тестисите на мажот

 
Вежба

Иако ова може да се препушти на фантазија, тоа е многу тешка позиција за да се влезе и е многу тешко за жената да се движи. Ако сакате да ја пробате, ставете перница под колковите на жената. Тоа може да помогне, ако таа е во состојба да ги стави рацете над главата, . Но уште еднаш, освен ако тој има пенис кој има голема и јака ерекција,оваа поза може и да успее а доколку нема ерекција или има послаба скоро е невозможно да навлезе во нејзината вагина.

 
На страна

Големата предност на оваа поза е затегнатоста која помага на вагината на жената. Ова може да се додаде голема мера на задоволство на двајцата љубовници,а бидејќи мажот може да се движи а нозете на неговиот партнер може да бидат во било која насока во која тој ќе одлучи, може да биде уште повозбудливо доколку и таа и тој имаат  искуство.Таа може да игра со нејзиниот клиторис, а тој да контролира со темпото на сексот.


Кучешки стил

Навистина страсна и возбудлива положба, можеби од највозбудливите положби од сите за многу мажи. Но, тоа е исто така многу возбудливо за жените, бидејќи тоа им овозможува на обата пола за да ја изразат својата сексуална страст. Жената клечи со главата надолу или со главата нагоре како таа ќе го избере, а човекот клекнува зад неа на сите четири пенетрира во неа додека гледа во незината задница. Таа може да е клекната на перници или да и се стави перница под стомакот за да би можела да ја издржи подобро тежината на партнерот кој навлегува во неа со сета страст.


Спирала

Ако сте жена, која никогаш не наоѓа време за секс, обидете се со оваа позиција. Тоа е ефектот на стимулирање на клиторисот  Најдобар начин да го направите ова е да лежи на страна на креветот на ваша страна со нозете свиткани двојно. Ова има ефект на изложување на вулвата,и вагината се стега, која ќе го направи привлечно и пријатно за вашиот маж. Како што навлегува во вас, неговите движења се повлекува на вашите вагинални усни,се протега на ткивата околу клиторисот: оваа тензија може да помогне да се направи што побрзо. Вашиот маж, исто така, може да ги гали вашите гради и да се зголеми задоволството со малку играње со брадавиците!


Шкорпион

Жената ги има нозете свиткани, додека ги држи блиску. Ова значи дека тие ќе го зафатат пенисот на човекот како што тој навлегува. Ова е добра позиција за анален секс, па затоа тој може да продира во вагината или анусот. Таа може да гледа како што тој влегува,исто така што може да го види неговото лице, и тоа и овозможува на двојката за размена на љубовен поглед  како што водат љубов, но не и веројатно да се бакнуваат. Ако сакате да се движите, најдобри движења, најверојатно, ќе бидат нежни,иако пенетрацијата ќе биде длабока. Можете да ги милувате вашите тела заедно, и позицијата на нозете на жената може да му дозволи за стимулација на клиторисот како што нејзиниот маж се движи, што ја доведува до оргазам за време на сексуалниот однос.

 
Секојдневна

Започнете двајцата легнати. Жената треба да лежи со грбот кон партнерот,како што може да се види на сликата, а потоа таа ќе ја свитка ногата  назад над бутот на партнерот или колкот.Човекот тогаш може да навлезе,а неговиот партнер ја држи ногата во воздух. Тоа е возбудлива положба, која нуди многу различни чувства од нормалниот секс, и близината на задникот на жената до гениталиите на човекот додава чуство на возбуда и за двата партнери.

 
Твин Пикс

Ако човекот има многу поголем пенис од нормално, ова ќе биде омилена позиција! Ако сте жена, легнете на страна, а човекот има пристап од позади и подготвени сте да водите љубов. Подигнете ја  една нога  над неа. Ова е изменета рамо до рамо позиција, која ја спречува длабоката  пенетрација уште овозможува на човекот да влезе и да се нафрли со енергија - и затоа што нејзиниот задник и бутовите се околу основата на неговиот пенис, дури и ако тој не е целосно во неа, тој ќе  се чувствува како да е  длабоко во неа Клиторисот и градите се лесно допирливи од страна на двајцата партнери.
 

Вицотека

 

Како плавуша решава крстозбор ?
- Свечено одело (4 букви)…... ЦРНО
- Телефонски повик( 3 букви)…... ЗВР
- Град во Италија (3 букви)…... ТРС
- Види слика ( 5 букви)…... ВИДОВ
- Брат на жената (5 букви)…... JОСИФ
- Неизлечива болест (4 букви)…... СМРТ
- Прибор за јадење (3 букви)…... ЗАБ

Посетители

Има 597 гости присутни